Zadbaj o swój sen: Jak regulować stelaż do łóżka?
Zadbaj o swój sen: Jak regulować stelaż do łóżka?

Zadbaj o swój sen: Jak regulować stelaż do łóżka?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość snu jest łóżko. Dokonując wyboru, każdy zwraca przede wszystkim uwagę na materac, ale równie ważny jest stelaż do łóżka. Jak regulować ten niezwykle istotny element, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się, jakie są podstawowe rodzaje stelaży. Podpowiemy Ci także, dlaczego warto kupić łóżko do sypialni z regulowanym stelażem oraz na czym polega proces regulacji. Miłej lektury!

Jakie są rodzaje stelaży do łóżek?

Bez względu na to czy wybierzesz twardy, miękki, piankowy, czy też sprężynowy materac, zwróć uwagę na odpowiedni stelaż. Jest to jedna z najważniejszych części składowych łóżka, na które zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi. A to duży błąd! Każdy materac powinien mieć odpowiednie podłoże, aby zapewnił komfortowy wypoczynek użytkownikowi. Bardzo ważne jest też właściwe ustawienie stelaża. Zanim jednak przejdziemy do procesu regulacji, sprawdźmy, jakie są rodzaje stelaży.

Stelaże regulowane ręcznie

Dzięki takiemu stelażowi możesz dopasować ustawienie strefy pleców i nóg do indywidualnych preferencji. A to dlatego, że posiada on opcję zmiany wysokości podgłówka i podnóżka. Decydując się na stelaż do łóżka regulowany manualnie, masz pewność, że dopasujesz kąt nachylenia wezgłowia do kształtu i ciężaru ciała. Jest to bardzo ważne zarówno dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem, jak i dla tych, którzy cenią wygodny odpoczynek.

Stelaże regulowane elektrycznie

Stelaż do łóżka regulowany elektrycznie daje Ci możliwość płynnego ustawienia wysokości podgłówka i podnóżka bez wstawania z łóżka. W niektórych wersjach możesz tego dokonać za pomocą bezprzewodowego pilota lub specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie albo tablecie. Dodatkowo część modeli posiada wbudowane jednostki masujące i podświetlenie LED RGB.

Stelaże bez regulacji

Klasyczną wersję stelaży stanowią stelaże bez regulacji kąta nachylenia podgłówka i podnóżka. Zazwyczaj są wykonane z drewnianych listew cechujących się sprężystością i elastycznością, co gwarantuje dopasowanie stelaża z materacem do ciężaru i kształtu ciała. W większości tego typu stelaży jest możliwość regulacji twardości ustawianej za pomocą przesuwanych elementów, które są zamontowane na środkowych listwach stelaża.

Stelaż do łóżka — jak regulować twardość?

I w ten sposób przechodzimy do meritum. Bo oprócz tego, że można regulować ustawienie górnej i dolnej części stelaża, warto również pamiętać o regulacji twardości. Jak wcześniej wspomnieliśmy, dokonuje się tego dzięki specjalnym nakładkom. Jak to zrobić? Otóż na każdej listwie znajdują się dwie nakładki. Przesuwając je maksymalnie do lewej i prawej strony łóżka, sprawimy, że listwy staną się bardziej twarde. Z kolei przesunięcie nakładek na środek listwy spowoduje, że listwy będą elastyczniejsze, a dzięki temu materac odczuwany jako bardziej miękki. Mając taki stelaż, możesz zdecydować się na zakup dowolnego materaca — zarówno sprężynowego, jak i piankowego.

Podsumowanie

Regulowanie stelaża do łóżka to prosty sposób na poprawę jakości snu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz model manualny, czy stelaż do łóżka regulowany elektrycznie, ważne jest, aby dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że inwestycja w dobry stelaż do łóżka to inwestycja w Twoje zdrowie i samopoczucie.

Sklep z materacami Fabryka Sypialni oferuje nie tylko różnego rodzaju stelaże regulowane do łóżek, ale także łóżka do sypialni oraz wygodne materace. Zapoznaj się z naszym asortymentem i zadbaj o zdrowy sen oraz o komfortowy wypoczynek!

FAQ – Najczęstsze Pytania

Czy każdy materac pasuje do stelaża regulowanego?

Nie, niektóre materace nie są przeznaczone do użytku z regulowanymi stelażami. Zawsze sprawdzaj zalecenia producenta.

Czy stelaż regulowany jest trudny w montażu?

Większość stelaży regulowanych jest stosunkowo łatwa w montażu, ale zawsze warto zapoznać się z instrukcją.

Jak często należy regulować stelaż?

Zależy to od indywidualnych potrzeb. Niektórzy regulują go raz w tygodniu, inni rzadziej.

Czy stelaże regulowane są drogie?

Ceny różnią się w zależności od modelu i funkcji. Warto jednak zainwestować w jakość, która przekłada się na komfort snu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium