Jaki materac wybrać dla dziecka? Praktyczne wskazówki
Jaki materac dla dziecka wybrać? Praktyczne wskazówki

Jaki materac wybrać dla dziecka? Praktyczne wskazówki

Jaki materac wybrać dla dziecka? Jest to kluczowe pytanie, z którym boryka się wielu rodziców. Odpowiednio dobrany materac zapewni nie tylko komfortowy i spokojny sen dziecku, ale też wpłynie na prawidłowy rozwój sylwetki. Co więcej, właściwa twardość materaca gwarantuje stabilne i prawidłowe wsparcie dla ciała podczas snu oraz minimalizuje ryzyko rozwoju wad kręgosłupa. Jaki będzie najlepszy materac dla dziecka? Sprawdź!

Jaki materac dla dziecka?

Wybierając materac dla dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim kluczowy jest wiek dziecka. Zupełnie inny materac dedykowany jest dla maluszków, a inny dla nastolatków. Dlatego przeglądając oferty materacy, warto dokładnie zapoznać się z opisem podanym przy produkcie. Kolejną ważną kwestią jest wzrost dziecka. Wybierz materac o odpowiedniej szerokości i długości. Optymalna powierzchnia spania nie ograniczy ruchów dziecka podczas snu i zapewni komfortowy wypoczynek zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Nie można dopuścić do sytuacji, w której długość materaca jest krótsza niż wzrost dziecka. W takim przypadku konieczna jest wymiana łóżka i materaca na większy. Co więcej, zaleca się, aby materac był co najmniej o 20 cm dłuższy niż wzrost dziecka.

Jaka twardość materaca dla dziecka?

Odpowiednio twardy materac zapewnia stabilne i równomierne podparcie całemu układowi kostno-mięśniowemu. Jest to kluczowe z dwóch powodów. Po pierwsze minimalizuje ryzyko powstania różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa, a po drugie korzystnie wpływa na prawidłową postawę ciała. Co więcej, materac powinien być na tyle elastyczny, aby dopasować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Dla dzieci do 10 roku życia polecane są materace o średniej twardości. Niektóre modele są dwustronne i posiadają dwa różne poziomy twardości, dzięki czemu, gdy dziecko urośnie, zamiast kupować nowy, możesz go odwrócić. Jeśli zauważysz, że materac pod ciężarem dziecka zapada się i ewidentnie jest zbyt miękki, kup nakładkę na materac.

Jaki będzie najlepszy materac dla dziecka?

Wybierz materac wykonany z bezpiecznych, trwałych, oddychających i antyalergicznych materiałów. Najczęściej materace dla dzieci są tworzone z pianki termoelastycznej, która przystosowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, zapewniając odpowiednie podparcie i stabilizację. Poza tym rodzajem popularne są również materace piankowe przepuszczające powietrze. Jeśli dziecko boryka się ze schorzeniami kręgosłupa, to decyzję o zakupie materaca warto skonsultować z fizjoterapeutą.

Jak wybrać dobry materac dla 2-latka i nastolatka?

Dla dzieci w wieku dwóch i trzech lat odpowiednie będą średnio-twarde materace z warstwą pianki wysokoelastycznej o grubości co najmniej 8 cm. Rozważając zakup materaca dla dzieci powyżej szóstego roku życia, warto zdecydować się na model dwustronny z miękką i twardą stroną. Dla nastolatków w wieku szkolnym poleca się materac oparty na wysoce elastycznych piankach o różnej twardości, jak na przykład materac Breakdance Hilding czy Funky Hilding.

Fabryka Sypialni to sklep, w którym znajdziesz nie tylko wygodne i antyalergiczne materace dziecięce, ale też materace i łóżka dla dorosłych oraz meble dziecięce. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium